vpn_key
menu

Strawczyn

Gmina Strawczyn

Gmina Strawczyn… jeden z najpiękniejszych zakątów Gór Świętokrzyskich. Położona w powiecie kieleckim, zamieszkiwana przez ponad 10 tys. mieszkańców. Mówią  o niej Perła…

I nic w tym dziwnego…

Urokliwa, literacka gmina ściśle związana z wybitnymi luminarzami pióra: Stefanem Żeromskim, urodzonym w Strawczynie oraz Henrykiem Sienkiewiczem, który w Oblęgorku ma swoje muzeum.

Strawczyn i okoliczne miejscowości wabią urzekającymi widokami oraz bogactwem natury skrytym w lasach Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego i jego otulinie. Kuszą także bogatą historią i tradycją, czego świadectwem są m.in. wiekowe kościółki w Chełmcach i Strawczynie, starodawny młyn wodny w Bugaju, piec hutniczy w Kuźniakach czy tajemnicza grota skalna Świętej Rozalii na Perzowej Górze.

Będąc w gminie Strawczyn można wybrać odpowiednią dla siebie formę rekreacji. Wycieczki piesze czy rowerowe po szlakach turystycznych biegnących przez gminę, odpoczynek nad zalewem w Strawczynie czy skorzystanie z kompleksowej oferty Centrum Rozrywki OLIMPIC w Strawczynku, powodują, że nikt się u nas nie nudzi.

Nowoczesne Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Strawczynku kusi zwiedzających swoją ofertą a w niej: pełnowymiarowy stadionem lekkoatletycznym, boiska wielofunkcyjne, kort tenisowy, kryta pływalnia OLIMPIC.

Dla najmłodszych na terenie kompleksu urządzono piękny, nowoczesny plac zabaw. Ciekawostką jest ściana do grafitti, przyciągająca uwagę ścianka wspinaczkowa, stół do gry w szachy i pingponga. Dla dojrzalszych mieszkańców i turystów dostępny jest fitness na świeżym powietrzu. Na amatorów sportów bardziej ekstremalnych czeka skatepark, gdzie można się szkolić w akrobacjach na rolkach, deskorolce czy rowerze oraz zagrać w minigolfa.

Dodatkowym plusem do spędzania tu wolnego czasu jest nie tylko spokój, cisza i przyjaźni mieszkańcy, ale także atrakcyjne położenie nie sprawiające problemów z dotarciem do gminy. Nie bez znaczenia jest też dobra baza noclegowa i gastronomiczna, która spełnia oczekiwania nawet tych bardziej wymagających.

Zapraszamy do Strawczyna!!